CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Dana Brožková
 
18.03.2006 | zobrazení 5616
...no jo, to je ta holka, jak mluvila v rádiu! Tímto mě nedávno úplně překvapily dvě dívčiny, co o orientačním běhu slyšely poprvé od Dany přes repreduktory rádia. Brožková, první, první, první, zase první... V tom lese jí to ale jde, ale v mých rozhovorech teda pěkně uchutná, jaké to je být na chvostu :)Končí seriál zimních rozhovorů s reprezentanty. Máme tu poslední zastavení, tentokráte s Danou Brožkovou, snad netřeba víc představovat, dyť je to ta holka z rádia...


Minulý týden na jihu Itálie a na Sicílii proběhly 2 závody PWT a vícedenní závody Mediterranean Open Championship (MOC). Dano, ty už jsi absolvovala několik sérii PWT a loni jsi dokonce získala celkové vítězství, můžeš porovnat Itálii s PWT v jiných částech světa? Jak se ti líbily závody a organizace? A jak si vůbec tréninkově strávila celý týden?
PWT v Itálii bylo spojeno s MOC, takže jsme běhali nejen sprint, ale i middle v zajímavých terénech. Jeden trénink jsme běželi i na úpatí Etny. Zajímavá byla i zkušenost s bydlením v kasárnách. Pokoje po 8mi postelích, světlo zhasínalo v 23:30 a po zbytek noci nám do pokoje svítilo světlo z chodby. Výborný byl doprovodný program, třeba jedna večeře byla formou procházky po městě s mapou a na kontrolách byly různé italské pokrmy. Opět se tam sešla dobrá parta závodníků, takže byla i sranda. Hodně se mi líbil 2. závod PWT, v Lagonegru. To je městečko protkané spletitými uličkami, kde byla postavená opravdu náročná trať.

Jak jde zimní příprava?
Podle plánu, akorát toho sněhu je pořád moc. Proto mi pomohlo, že jsem byla s repre běhat ve Španělsku a teď v té Itálii a odpočinula si tak od sněhu.

Teď jsi v posledním ročníku 2.LF UK. Ukončíš letos studium nebo jakým směrem se vydáš, nebo jakým směrem by ses ráda vydala?
Natahuju studium jak se dá. Proto jsem poslední ročník rozložila a část státnic udělám příští rok. Zatím teprve rozmýšlím co potom, nemám o tom jasnou představu.

Máš oblíbenou disciplínu?
Těžko říct, každá disciplína má pro mě výhody a nevýhody a na každý mě baví něco jinýho. Nemůžu říct, kterou mam nejradši.

Na jaký závod z vrcholné akce nejraději vzpomínáš? A kterého úspěchu si zatím nejvíce ceníš?
Tak to je pořád sprint na WOC 2004 ve Švédsku, zatím ho nic nepřekonalo. Taktéž si ho i nejvíc cením.
(pozn. 4. místo, ztráta 1,5 sekundy na bronz)

A na závěr: Nebojíš se toho, že tě ségra začne brzo porážet?
Tak určitě s tím počítám, myslím ze je dobrý, když má člověk s kým soutěžit. Protože jedině tím, že se na něj ostatní dotahujou, musí se i on zlepšovat.


 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN