CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Soustředění v dějišti MS 2006
 
27.03.2006 | zobrazení 5613
Dánský Silkeborg se stane letos v červenci středem orieňťáckého světa. Neradi bychom tam hráli druhé housle a tak jsme se vydali prozkoumat nástrahy tamních terénů. Švédský klub Södertälje Nykvarn Orientering má ve svých řadách řadu reprezentantů a připravil jim týdenní soustředění v Dánsku před mezinárodními závody Spring Cup. Účastnilo se ho 8 borců z nichž 5 bylo právě z Čech: Smola, Losman, Dlabaja, Rajnošek a Palas.


Na rozdíl od centra Spring Cupu, města Hillerod, Silkeborg už pomalu oslavuje návrat jara, téměř žádný sníh a teploty mezi 5-10° Celsia byly vítanou změnou oproti sněhovým závějím v Čechách. Kdo už někdy navštívil Dánsko snadno si udělá představu o terénu, který čeká reprezenty na MS. Podoba lesa je v celém Dánsku v podstatě stejná. Ale v Silkeborgu najdete navíc kopce a zajímavější terénní tvary. Doporučuji se podívat na ukázky našich tréninků.

V pondělí jsme otestovali volby postupů a seznámili se s terénem.
mapa
V úterý dopoledne jsme běželi 3 asi 8 minutové linie na mapě v tempu a pak si zaběhli sprint nezvykle na mapě 1:15 000. Trénink sprintu je úplně irelevantní s tím co nás čeká na MS, záměrem byl kvalitní rychlý trénink. Mapa sprintu nevypadá na první pohled příliš zajímavě zato realita je přesně opačná, severský les zarostlý borůvčím, jemné detaily.
línie
sprint

Ve středu dopoledne bylo volno, někdo si šel zaklusat někdo zaposiloval. Odpoledne jsme jeli 100 km na sever, kde Švýcarská reprezentace připravila krátkou trať (middle) a naše skupina a pár dánských závodníků smělo běžet s nimi. Byl to sice trénink, ale v podstatě se to nelišilo od závodu. Dnes se běžela kvalifikace a postup si vyběhl každý se ztrátou 10% času od vítěze. Běželo se samozřejmě na sportidentu. Jedinou vadou na kráse byla spousta popadaných stromů po nedávné vichřici, bohužel o tomto problému Švýcaři dopředu nevěděli, takže trať vedla i přes tato místa a trošku to zamíchalo výsledky.

V mužích vyhrál Daniel Hubman a Petr Losman shodně se stejným časem. V ženách suveréne Simone Niggli.
kvalifikace

Čtvrtek dopoledne nás čekalo finále middlu, kdo den předtím nepostoupil, běžel stejnou trať, ale nemohl bojovat o prize money (…zajímavej trénink :). Tentokrát se běželo nedaleko Silkeborgu. A o zajímavý orienťák nebylo nouze.

Muži
1.Tomáš Dlabaja 29:50
2.Fabian Hertner 30:27
3.Benno Schuler 30:52
Do desítky se vešel ještě Petr Losman na 9. místě v čase 32:25.
Ženy vyhrála opět suverénně Simone Niggli.
finále
Odpoledne jsme ve stejném prostoru jako dopoledne běželi ve volném tempu trénink na vrstevnicové mapě.
vrstevnice
V pátek dopoledne jsme jeli do Arhusu, kde se pobeží kvalifikace a finále sprintu. Zaběhli jsme si 10 minutový sprint a pak jeli obhlídnout závodní prostor (vede přes něj několik asfaltek a je povolené z nich nakouknout do závodního prostoru). MS opět nenabízí okouzlující park jak třeba závody PWT. Čeká nás opět lesní spíše rovinatý terén s jednou loukou upravenou jako městský park. Uvnitř areálu je ještě atletický stadion a dostihová dráha.

V sobotu a v neděli jsme se zúčastnili Spring Cupu. Na klasické trati jsme bohužel doplatili na brzké startovní pozice a přestože jsme podali dobré výkony, nejlepší z nás byl Michal Smola až na 42. místě. Petr Losman tradičně bojující o velkou bednu skončil 109., se startovním časem 21 nemohl ani náhodou pomýšlet víš, bohužel. Štafetový závod nabídl mnohem zajímavější orienťák, bohužel naše štafety Södertälje Nykvarn Orientering nepotvrdily role favoritů. Ale nechme už Spring Cup Spring Cupem a těšme se na příští hezké závody, snad už konečně bez sněhu.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní schopnosti...
... se dají tréninkem nejméně ovlivnit. Důležitý je totiž zejména vrozený podíl tzv. rychlých a pomalých svalových vláken. Nejlepší sprinteři zaběhli svou první stovku v životě v průměru za 11,34 s.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN