CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Bingo složil na klasice maturitu

05.10.2006 | zobrazení 5526
Vyhráli všichni, kteří dokončili. Klasika mezi sopkami byla extrémní zkouškou. Michal Smola se s ní vypořádal extrémně dobře. Maturoval za šest.

"Líbilo se mi to." Iveta si svojí první klasiku mezi dospělými pochvaluje. A nevadí jí, že tam byla sto a pět minut.

"To byla naprostá šílenost, humus." Raimo má naprosto opačný názor. "Příšerně kamenité, málokde se dalo normálně běžet. A ty kamenný pole vůbec nekreslili," líčí Osin. Průběžné výsledky mezi mezičasy se přelévají jako příboj. Čas pod dvě hodiny je v chlapech visačkou kvality.

Zdenča dobíhá a v cíli se směje od ucha k uchu. "Hned ze začátku jsem rozbila busolu. A tady s tím (ukazuje zapasovku s bublinkou) to byla fuška." Smekám, busola je tady základ... I Radka má zpočátku incident - bacila se do stehna a s naraženou nohou jen dochází do cíle. Šéďa a Nor Waaler Kaas se na sebe v cíli šibalsky usmívají - hledali jednu kontrolu asi 15 minut. Pak tam přiběhl Bet, našel jim ji a oni mu na oplátku utekli. Dvouminutový interval dnes nic neznamenal. "Viděl jsem tam borce s osmdesátkou, ten musel startovat padesát minut přede mnou," tvrdí Bet.

Dana byla na prvním mezičase 12., v cíli 10., čtrnáct minut za znovu kralující Simone. "Nemám co říct." Vzhledem k extrémnímu terénu je to i tak solidní výkon.

Bingo se od začátku usadil v první desítce. "Na dvojku jsem hodně nechal. Krátký postup, ale šíleně zaprasený. Tam se nedalo vůbec běžet." Dál běží bez větších chyb, na druhém mezičase po hodině a čtvrt je stále kolem osmého místa. Zatím běží sám. "Doběhl jsem Gonona, ale ten jako by čekal kam půjdu a naschvál šel jinudy." Krátce po druhém rádiu ho doběhl Fin Huovila. Ve dvojici to pak rychle odsýpalo. "Dal jsem si enervitový koncentrát a ke konci se mi běželo úplně výborně." Od předzvěsti do cíle nadělil Bingo v nepřímém souboji Ikonenovi 20 vteřin a posunul se před něj na konečné šesté místo.

Vyhrál zase domácí Thierry Gueorgiou, který s sebou přivedl do cíle i nakonec druhého Novikova a třetího Lakanena. Ukrutná převaha...

Petr Losman si nechal na startu od doktora zaplátovat nohy a bez rozcvičky se vydal pokoušet štěstí. "Na dvojku jsem nechal čistý dvě minuty, pak to šlo celkem dobře. Tu nejtěžší část ke konci jsem běžel s Österbem, Schneiderem a Ushkvarkem." Závěr první dvacítky je za daných okolností výkonem s velkým V.

Zítra se běží middle a po úterní generálce je jasné, že bloudit se bude, a moc.