CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









MS sprint: Tomáš Dlabaja na velké bedně
 
26.08.2007 | zobrazení 5673
V posledním závodě letošního MS jsme se dočkali českého zástupce na pódiu v jednotlivcích. Olaf běžel dostatečně agresivně, vyvaroval se chyb z nesoustředění a v botanické zahradě sklidil šesté místo. Dokonale si tak napravil chuť po diskvalifikaci na klasice. O necelou vteřinu vyhrál Francouz Gueorgiou. V ženách jsme se do první desítky neprosadili, vyhrála jasně Simone Niggli.




„Úplně ideální závod to z mojí strany nebyl. Možná jsem něco ztratil na dvou volbách postupu v prostřední části tratě. Ale žádnou vyloženou chybu jsem na trati neudělal,“ bilancuje v cíli rozradostněný Olaf. Skvělou formu opět předvedl i Michal Smola. Jenže zazmatkoval. „Spletl jsem pořadí kontrol a musel se vracet o kontrolu dozadu. Stálo mě to minimálně třičtvrtě minuty… Dostal jsem minutu, ale celkově jsem tam určitě nechal víc. Pěkně mě to…“ Thierry Gueorgiu měl na své straně tentokrát i notnou dávku štěstí, jeho náskok na druhého Merze byl jen 0.9s. Pro bronz si doběhl Švéd Johansson, který na klasice zkolaboval a ležel nějaký čas v nemocnici na kapačce.

H – 1. Gueorgiou 14:44, 2. Merz 14:44.9, 3. Johansson 15:03.2, 4. Hubmann 15:09.7, 5. Sirmais 15:10.0, 6. Dlabaja 15:10.7… 15. Smola 15:45

Lucka Krafková vystartovala jako první z tria našich žen. „Moc se mi to nepovedlo. Hodně menších chyb.“ I tak cenný debut ve finále na MS. Radka Brožková bohužel totálně pokazila začátek závodu. „Na dvojku jsem se měla odrazit od rohu plotu, ale nevšimla jsem si, že tam je ještě jeden nevýrazný roh. Z toho jsem pak naběhla o něco výš a kontrolu dost přěběhla. Chvíli na to už mě dobíhala Emma Engstrand o minutu. S tou se pak dalo běžet. Nechtěla jsem ale jen viset a tak jsem se snažila i o něco vlastního. Proto mi do cíle utekla o těch čtvrt minuty.“ Stejnou chybu na dvojku, i když o něco menší, vyrobila i sestra Dana. Ani v dalším průběhu tratě nebyla rychlost dostatečná na útok na přední pozice. „Nedokážu zrychlit, ale přitom nejsem unavená.“ Těžko říct, co je příčinou.

Simone Niggli doběhla už v první půlce tratě Heli Nikolu (ta musela výrazně chybovat) a spolu pak bok po boku proletěly zbytek závodu. Druhé ukrajinské zlato pro Simone, dvanácté z MS v jednotlivcích celkově. Svou medailovou sbírku rozšířila i stříbrná Minna Kauppi (má ještě zlata z klasiky a štafet plus čtvrté místo z middlu).

D – 1. Niggli 12:07, 2. Kauppi 12:26, 3. Eliasson 12:46, 4. Jansson 12:55, 5. Andersen 12:57 6. Hultgreen-Weltzien 13:00, … 13. Brožková 13:47 D, 25. Brožková R 14:28, 34. Krafková 14:52

Bilance našich na MS na Ukrajině (umístění v první dvacítce):
6. štafeta žen (Stará, Juřeníková, Brožková D)
6. Tomáš Dlabaja (sprint)
7. Michal Smola (long)
8. Radka Brožková (middle)
9. štafeta mužů (Procházka, Jedlička, Smola)
11. Zdenka Stará (middle)
12. Eva Juřeníková (middle)
13. Dana Brožková (sprint)
14. Eva Juřeníková (long)
16. Dana Brožková (long)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN