CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Mužská štafeta na severu šestá

07.06.2009 | zobrazení 6204
Kousek za Francií, před všemi Nory. Česká mužská štafeta se ve finském Salo neztratila - ani v lese, ani výsledkově. Šesté místo je v závodě, do kterého každá velmoc vysílá tři týmy lichotivé umístění.

"Měl jsem pocit, že běžím individuální závod. Najednou jsem se v cíli vyloupl šestý. Byl jsem překvapený," přibližuje průběh závodu finišman Michal Smola, který naší štafetu dotáhl ze dvanáctého místa až na pódium. "Nebylo to nijak extrémně mapově těžké, nahoře na plotnách je skvěle vidět. Trochu těžké byly jen samotné kontroly, protože ty byly většinou umístěné ve svazích a tak bylo potřeba je pozorně nabíhat," dodává Bingo.

"Bylo to hodně farstované. Ani nemám pocit, že bych tam někde výrazně ztratil." I Tomáš Dlabaja je se svým výkonem celkem spokojený. Štafetu trochu netradičně rozbíhal - to proto, že na MS je takové složení poměrně reálnou variantou. "Jeho" dvoukolový sprint se poběží den před štafetama a první štafetový úsek má být výrazně kratší. Případná únava se tam tak projeví mnohem méně.

Honza Procházka nastoupil do štafet přímo po doléčené lehčí angíně a časově zaběhl srovnatelně se špičkou. Jen Hubmann získal na jeho úseku minutu k dobru.
1. SWE A 1:31:21 (Andersson, Wingstedt, Öberg)
2. SUI A   +1:24 (Rollier, Hubmann, Merz)
3. FIN A   +1:34 (Haldin, Wickholm, Tervo)
4. FRA     +3:15 (Adamski, Gonon, Gueorgiou)
5. SWE B   +4:23 (Karlsson, Troeng, Johansson)
6. CZE     +4:35 (Dlabaja, Procházka, Smola)

Ženská štafeta neběžela, na místě je zatím jen Dana Brožková a Vendula Klechová - ty odzávodily včera klasiku (26., 21.).

V úterý a ve středu se pak v Salo běží middle a sprint - to budou závody, započítávané do světového poháru.