CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Mistryně světa se rozloučila bronzem a sádrou

29.09.2009 | zobrazení 6186
Nešťastný pád v závěru povedeného závodu na krátké trati ukončil sezónu Dany Brožkové o den dříve, než bylo plánováno.

Švýcaři opět připravili špičkové závody - oproti minulým letům byla velmi vydařená i trať sobotního middlu. Nedělní davy diváků v aréně finále SP na nábřeží v centru Zürichu byly pak opět závanem naděje, že i OB je možné trochu zpopularizovat.

Dana Brožková potvrdila svou univerzálnost a po úspěchu na MS se na krátké trati medailově prosadila i v závodě SP.

Zlomená záprstní kůstka však Daně zabránila bojovat v neděli o zajímavou pozici v celkovém hodnocení SP. Finálový závod se oceňoval dvojnásobným množstvím bodů a tak byla nula hodně znát - Dana byla celkově klasifikovaná jako 8., místo před Evou Juřeníkovou.

Po nepovedené sobotě pozvedl v neděli prapor našich mužů Jan Procházka, který dokázal prokličkovat uličkami centra Zürichu na sedmém místě.

:: web finále SP

Další informace o finálové sérii SP přinese příští číslo časopisu OB.

Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.