CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Nominačky MS: Klasika, která pohladila

03.06.2014 | zobrazení 4811
Ale také klasika, která prověřila a nebyla zadarmo. Závěrečným závodem nominaček na MS byl long a nejrychlejšími Čechy na lahůdkové Barricatě byli známí klasici Honza Šedivý a Eva Juřeníková.

Na úvod jemná mapařinka, poté souboj s hromadou vrstevnic a po divácké kontrole bitva s únavou a náročným krasovým terénem vyžadujícím maximální koncentraci. Klasika v nadmořské výšce kolem 1350 m. n. m. byla fantasticky pestrá. A také zatraceně náročná a dlouhá.

Na muže čekalo 17 kilometrů s převýšením skoro 800 metrů. Podle očekávání trať nejrychleji proletěl Thierry Gueorgiou za 104 minut. Ten je i letos v neskutečné fazóně a měsíc před startem MS se zdá, že jen těžko bude v lesních disciplínách hledat konkurenci. Druhého Lakanena porazil o 3:40. Devátý Šéďa dostal osm minut, nicméně s výkonem moc spokojený nebyl. Po chybě na jedničku měl brzy v zádech Ikonena, se kterým pak oběhl většinu trati, když přibrali ještě dalšího Fina Föhra. Nebyl však výjimkou – z náročné trati se často vracely několikačlenné vláčky. Hned místo za Šéďou skončil Honza Petržela a třetí Jan do počtu, tedy Bet, doběhl po několika chybách třináctý.

74. Schuster 151:54

„Tak dlouhý závod jsem už hodně dlouho neběžela,“ znělo v cíli mezi ženami, které (v některých případech i úspěšně) atakovaly hranici mytické stovky. To vítězná Dánka Ida Bobach jí zůstala vzdálená o téměř 17 minut, když dvanáct kilometrů zvládla v čase 83:09. Z českých závodnic se s tratí nejlépe popasovala Eva Juřeníková, která za vítězkou zaostala o více jak 10 minut. Necelou minutu za Evou doběhla Martina Zvěřinová, třetí byla Míša Omová.

38. Poklopová 111:46

Závodníci tak už mají odpracováno a teď je řada na realizačním týmu, aby do čtvrtka nominoval na světový šampionát po třech mužích a ženách na každou disciplínu (v případě sprintových štafet dva a dva). Nominované čeká ještě jedno soustředění v Itálii, 3. července pak cesta na MS a 5. července první závod, kterým bude sprint v Benátkách.