CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Ó Ó Cup Slovinsko
 
21.07.2003 | zobrazení 4796
Tucet závodníků startoval pod hlavičkou české reperezentace na 3-denních závodech poblíž Bohinjského jezera ve Slovinsku. Pro nominované to byla vynikající technicko-taktická příprava před MS, pro nenominované sbírání cenných zkušeností do foroty. Pro všechny pak jednoznačně absolutní prázdninová pohoda s orientačním během.

V babách dominovala mapová jistota Zuzky S, která si svůj téměř sedmiminutový náskok po dvou etapách vybudovala hlavně výkonem v úvodní krátké trati. Za ní se v poslední etapě rozpoutal souboj o 2.-4. místo mezi Danou, Padavkou a Finkou Bodil Holmström. Drama skončilo pro naše barvy úspěšně: 1. Zuzka, 2. Dana, 3. Padavka, 4. Bodil.

Přímý vstup z průběhu části hendikepu - trať HE a DE má 2.-5. kontrolu stejnou: Běžím, před dvojkou potkávám Bodil, ona jde se mnou rychlostí jako by mi chtěla ještě utéct. Razíme, pohled směrem k další kontrole - vidím Padavku s Danou. Co mám dělat? Na krátkém postupu jí neuteču, ale přece se nezastavím, když za mnou minutu startuje Liška?! Na další je "delší" postup - teď anebo nikdy! Přidávám, mizím, u kontroly dobíhám holky. Bodil nikde. Ufff... (Ještě by se patřilo zmínit, že mi Dana v následném traverzu "velmi stačila".)

V mužích se tentokrát sjela zajímavá konkurence - přijel Michail Mamleev a tři kvalitní Noři: Östein Kvaal Österbö, Stig Alvestad (oba Wing) a poněkud méně známý Rune Strandberg z NTHI. A byl to právě Strandberg, který pod přísným dohledem Triglavu podával opravdu kvalitní výkony. Po dvou etapách měl na čele náskok 2,5 minuty před Bingem, který mu zdárně sekundoval. Mishovi se nedařilo mapově - tvrdil, že je po měsíci poprvé na mapě (není to před MS trochu hazard?). Vítězi letošní švédské elitsérie se tak solidním výkonem ve třetí etapě nakonec pouze podařilo předběhnout chybujícího Alvestada a protlačit se na třetí místo. Za nimi pak původně doběhl kouč, ale bez jednoho terčíku. Na pátý flek se tak nakonec protlačil celkem neznámý Rakušan Kerschbaumer, šestý cíloval Österbö těsně před Pospíšilem, Švihovským a Udržalem. Pořadí: 1. Strandberg NOR, 2. Smola CZE, 3. Mamleev RUS, 4. Alvestad NOR, 5. Kerschbaumer AUT, 6. Österbö NOR.

Postřehy:
- Místní terén Norům náramně svědčil. To se nelze divit, je to však i tak potešitelné - znamená to, že místní extrémně členitý terén i mapy z dílny českých autorů jsou fér pro všechny a klidně by snesly třeba světový pohár.
- Výkony nominovaných do Švajcu byly potěšitelné. Holky i Bingo zaběhli koncentrovaně s vysokým nasazením a dokázali úspěšně soupeřit se zástupci širší světové špičky.
- Pořadatelé zaslouží opět absolutorium co se tratí a map týče (více o tom Týča v dalším O-Sportu). Na výborné úrovni je i zázemí v kempu a hale Danica v Bohinjské Bystrici. Malá osobní připomínka patří startovkám: Startuje-li se oba dny 0-160, není moc fér pokud chytnu startovní časy 08 a 22. Nějaká ta travka v tom lese přece jen je, nějaká pěšinka se tu a tam vyběhá...
- Voda v jezeře byla letos jako kafe.

Momentky:

Typický představitel českého týmu Ramboknife:

Mezi hordou Čechů hrála prim početná skupina Zlíňáků:

Západ slunce v Bohinjské kotlině:

Nedělní odpoledne na Bledu:

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Orientační technika
= schopnost čtení mapy + pamět + držení směru + rozplánování postupu + volba postupu + dohledávka. Není to zrovna nejjednodušší, že?
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN