CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









JMS 2015: klasická trať a štafety
 
12.07.2015 | zobrazení 5066
Závod na klasické trati a ve štafetách měl stejnou arénu v lyžařském areálu v Raulandu.

Přičemž prostor pro klasiku zahrnoval hlavně území západně od silnice, která se ke konci závodu přebíhala. Jednalo se o bažinatou náhorní plošinu s mnoha otevřenými pasážemi, ze které vystupovaly zalesněné a mnohdy skalnaté malé kopce. Na dlouhých postupech se opět musely využívat "žluté" bažiny, které zde v podstatě sloužily jako cesty, i když se po nich mnohem hůře běželo. Na dohledávky a krátké postupy, už to ale chtělo precizní mapovou techniku.

Naši závodníci bojovali a snažili se. Nejvýše to dotáhl 24. Jonáš, který proběhl 10, 7 km dlouhou trať s 325 metry převýšením za 75:10, o tři minuty déle si na trati pobyli slušně běžící Vojta s Matoušem. Holky, které všechny doběhly ve třech minutách, opět potvrdily svoji vyrovnanost napříč týmem. Pouze škoda, že se jim do cesty vloudily nějaké chybky. Především Terce, která mohla zabojovat o TOP20.

mapa s postupy D1
mapa s postupy D2
mapa s postupy H1
mapa s postupy H2

výsledky klasická trať

Prostor štafet měl tři rozdílné části. Ta před diváckým průběhem většinou moc nečinila problémy. Chleba a to i na předních místech se ale lámal v závěru, kdy se po průběhu arénou přebíhala větší otevřená bažina a nabíhalo se do plochého kamenitého terénu, kde byly umístěny kontroly. Z mapy se tato změna dala těžko odhadnout. Pro nás se závod kluků nevyvíjel dobře. Vinou chyb ale možná i únavy z předešlého dne jsme od počátku ztráceli a nedokázali se do závodu vrátit. Holky měly šťastnější den. Terka držela na průběhu nadějné pozice, o ty pak ale vzápětí přišla právě v závěru. Výborně ovšem běžela na druhém úseku Gabča a předběhla skupinu mnoha závodnic a posunula štafetu na 6. místo. Za Aničkou, která vyběhla na třetí úsek, se to ovšem vařilo. Po chybách v úvodu ji doběhla Dánka a někde předběhla Polka. Na druhou stranu ve spolupráci s Dánkou dokázaly předběhnout do té doby skvěle běžící obě štafety Francie. 7. místo je pěkné, mohlo být šesté, ale taky desáté...

mapa s postupy Gabči - 2. úsek CZE A
mapa s postupy Patrika - 3. úsek CZE A

výsledky štafety

Právě skončený juniorský šampionát ukázal na absolutní nadvládu Seveřanů v tomto terénu, kterou dokázali narušit pouze Švýcaři a výjimečně pár jednotlivců z ostatních zemí většinou dlouhodobě pobývajících ve Skandinávii. To ale není případ našich závodníků, kteří své zkušenosti sbírají "pouze" během několikadenních pobytů párkrát ročně a těch vzhledem ke svému věku nemohou mít mnoho. Proto z reálného pohledu nelze vystoupení našich závodníků hodnotit úplně neúspěšně. I když výsledky nejsou takové jako v předchozích letech, kdy se ale mistrovství konala v pro nás hratelnějších terénech, tak 15. místo Terky a 24. Patrika na krátké trati, všechna Jonášova vystoupení v individuálních disciplínách a 7. místo holčičí štafety lze považovat za velmi dobré. Navíc nebývalou vyrovnanost prokázaly naše juniorky, které všechny postoupily do finále A na krátké trati a srovnaly se do rozmezí třech minut na klasice, přičemž jejich nejhorší umístění v lesních závodech bylo 55. místo. Ještě je potřeba zmínit slušné výkony Vojty a Matouše na klasické trati a celkové 7. místo v bodování národů, kdy se o proti loňsku před nás navíc dostali Dánové a těsně Francie.

Mistrovství se z pořadatelského hlediska vydařilo. Nabídlo překrásné a těžké terény, náročné a nápadité tratě, výborné mapy. Na vysoké úrovni bylo ubytování, místy pokulhávající stravu jsme si vylepšili vlastními silami.

Díky všem našim reprezentantům za příkladný přístup v průběhu celé akce, za odhodlání bojovat a za snahu využívat takovou orientační techniku, která je v tomto terénu nutná. Do budoucna vám přeji více takových orienťáckých zážitků. Vyjíždějte, kdykoliv budete mít příležitost do pro vás nepoznaných terénu a sbírejte zkušenosti. Jenom tak, samozřejmě za podmínky výborné fyzické kondice, můžete být konkurenceschopní.

U jedné takové akce se těším za měsíc na viděnou :-)
Košík

PS: Fotky budeme postupně doplňovat na rajče.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN