CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









V Hamru na Jezeře sněhu a mrazu navzdory
 
26.01.2016 | zobrazení 4767
V pátek odpoledne dorazilo do kraje pod Ještědem 29 borců a borkyň, na které čekalo 48 perných hodin.

Nejdříve přišel na řadu nočák, který se odehrával převážně v rovinatější části rozsáhlého lesního prostoru. Junioři dostali mapu bez cest, juniorky absolvovaly tento trénink ještě na standardní mapě. Vzhledem k tomu, že na trati byly použity rozdělovací metody, tak se mohlo startovat po 4 členných skupinkách a trénink měl kontaktní charakter.

mezičasy NOB
mapa s postupy juniorky
mapa s postupy junioři

Předpověď na sobotu slibovala sněžení a nemýlila se. Dopoledne byl na programu delší middle na mapě bez cest tentokrát už pro všechny. Startovalo se intervalově po 2 minutách, takže je jasné, že ti vepředu startující byli znevýhodněni a pro ty vzadu to zase byla stopovaná. Takové prostě byly podmínky. Je třeba k tomu přistupovat jako k tréninku a vytěžit z toho pro sebe a pro svůj rozvoj maximum.

mezičasy middle
mapa s postupy juniorky
mapa s postupy junioři

Odpoledne proběhla 2 kola sprintu v sousední Stráži pod Ralskem, která nabízí kromě sídliště i starší zástavbu s úzkými uličkami, navíc ve svahu a pak "plážovou" část podél vodní nádrže se zalesněným kopečkem, kam se daly umístit zajímavé volby postupů. První kolo se běželo pouze na lampionky a v podstatě bylo warm-upem pro kolo druhé, které se už běželo závodním tempem. Všichni tak měli možnost vyzkoušet si standardní situaci z vrcholného závodu, kdy si můžou před startem v poklidu zautomatizovat sprintové návyky (změna měřítka, charakter terénu, atd.).

mapa 1. kolo s postupy juniorky
mapa 1. kolo s postupy junioři

mezičasy 2. kolo
mapa 2. kolo s postupy juniorky
mapa 2. kolo s postupy junioři

Večer jsme téma sprintu neopustili a pokračovali nejdříve rozborem postupů a pak Sosákovou přednáškou. V té všem přiblížil proč, co a jak je nutné ve sprintu udělat, abych v den D předvedl maximální výkon. To, co jste slyšeli, nebyla jen suchá teorie, ale v praxi úspěšně vyzkoušený postup. Zkuste se i vy podobně připravit na sprintový závod!

Nedělní klasika s vloženými traverzovými úseky byla cílena i na letošní juniorské MS. Původně bylo zamýšleno absolvovat pasáž mezi dvěma starty na úrovni ANP, zbylý mapový úsek středním tempem (AP1) a mezi nimi klus. Pro tento trénink mohli téměř všichni reprezentanti využít aktuální hodnoty z funkčního vyšetření, které v průběhu prosince a ledna podstoupili v Mohelnici. Vlivem tajícího sněhu, ale byla podmínka natolik náročná, že se v podstatě celý trénink nakonec absolvoval ve středním tempu (AP1-AP2) a pouze na vyznačených úsecích byla snaha vystupňovat tempo až do ANP. Oceňuji, že jste se všichni s tímto tréninkem úspěšně poprali. Bylo to trochu na morál, ale i ten je třeba trénovat. Navíc, jak už jsem zmínil, pokud ve Švýcarsku zaprší, nebude tomu jinak. Vzpomeňte si někdy na tento trénink a zabudujte ho do svého dalšího delšího výběhu.

mezičasy klasika
mapa s postupy juniorky
mapa s postupy junioři

Díky všem za váš kladný přístup během celé akce. Ti nejpilnější mohli za víkend naběhat přes 40 kilometrů. Některým naopak nebylo občas doporučeno vzhledem k jejich aktuálnímu zdravotnímu stavu absolvovat celý trénink.

Za necelý měsíc se těšíme na viděnou na kombinovaném lyžařsko-běžeckém soustředění v Orlických horách!
Košík a spol.



 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Trénuj tam, kde závodíš!
"Ti, kteří nejsou zvyklí přeskakovat bažiny, padlé stromy, klopýtat v kamení a bojovat s hustníky, to budou mít při závodě mnohem těžší." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN