CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Sprintové štafety: My jsme ten správnej tým
 
03.07.2017 | zobrazení 7134
Doběhla do cíle a smotala se vyčerpaná k bariéře. Denisa Kosová do posledního úseku sprintových štafet dala všechno, co v ní bylo. Jenže ani to nestačilo k udržení slibného náskoku. Medailový sen se těsně rozplynul. „Díky, týme,“ děkovala Janě Knapové, Miloši Nykodýmovi a Vojtovi Královi. „Díky, Denčo,“ podrželi ji parťáci.

Nejmladší disciplína v programu světového šampionátu se běžela teprve počtvrté. V Itálii byli Češi sedmí, ve Skotsku desátí a loni ve Švédsku šestí. Z tohoto pohledu je nedělní čtvrté místo průlomem ne o level, ale minimálně o dva výš. Obzvlášť když to chvíli vypadalo, že by mohl český tým poprvé od zlata mužské štafety ve Švýcarsku 2012 slavit na MS medaili.




Bohužel se tak nestalo a velice sympatické je, že nikdo nikomu nic nevyčítá. I když to bylo tak blízko. Ono vlastně ani není co. Jana Knapová závod rozběhla přesně tak, jak je potřeba. I když si v závěru hrábla na dno sil, předávala v kontaktu s nejlepšími týmy a hlavně se na trati vyvarovala jakéhokoliv záseku.




Miloš Nykodým se v Estonsku, zdá se, potkal s parádní běžeckou formou a dokázal štafetu posunout na úplné čelo závodu, když stáhnul půl minuty. A Vojta Král, to už je ve sprintu pojem. I když si dal v úvodu pořádný kvapík s Britem Jonesem a Švédem Leanderssonem, dokázal je udržet a i když v rozhodujícím okamžiku malinko chyboval, bylo to o dost méně než úplně ztracení Jones a Martin Hubmann. A tak na předávku přiběhl druhý za Švédskem a minutu před pronásledovateli.




Vše tak bylo na Denče. Když si člověk uvědomí, jak dokáže být v takové pozici nervózní na startu Českého poháru, nebylo Denise co závidět. Onu minutu za ní totiž na trať vyrazila jednoznačně nejrychlejší žena současnosti Dánka Maja Alm a spolu s ní i Švýcarka Hauswirth. A tak zatímco ztráta české finišmanky na jasně vedoucí Švédku Jansson rostla jen pozvolna, soupeřky se k ní blížily nadzvukovou rychlostí. U šestky je už viděla, o tři kontroly dál ji měly. A šance je udržet byla minimální. Možná kdyby Denča nevypadla z tréninku kvůli svalovému zranění, možná kdyby ji aspoň netrápila střevní viróza. Ale na kdyby se nehraje. Medailový sen se rozplynul a zbyl z něj fenomenální výsledek, v jaký doufal málokdo. Navíc tým se zachoval opravdu jako tým – o to je tato zkušenost cennější.



„Dnešní pád z medailových pozic na 4. místo byl tvrdý. Věřte ale, že jsem do toho dala vše. Bohužel to fyzicky netáhlo podle představ. Vymlouvat se nechci, ale letošní příprava vzhledem k vleklému zranění nebyla ideální. Nakonec ale musíme být spokojeni, protože jsme dosáhli na naše maximum. Díky týme!“ hodnotila Denisa a dočkala se rychlé reakce Dýma.




„Díky Denčo, já bych rozhodně nechtěl startovat na posledním úseku na druhým místě. Určitě bych se z toho posral. A ty jsi neudělala chybu a běžela svoje maximum, takže klobouček. Tým effort 1*!“ zastal se kolegyně Miloš, stejně jako své »díky« připojila finišmance i Jana.

/Zhaly
Photo: Reigo Teervalt (woc2017.ee)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Sportovní forma...
... je nejen stav nejvyšší trénovanosti jednotlivých složek výkonu (taktika, technika a fyzička), ale hlavně jejich úspěšné propojení do kvalitního sportovního výkonu. Nejméně stabilní složkou je psychika, proto má na výkon relativně největší vliv.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN